menu
08-12-2017

Młode talenty powołane do kadry Sportowej Akademii Veolia – ruszyła 9. edycja programu

W czwartek, 7 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie, 21 młodych, utalentowanych sportowców otrzymało powołania do kadry Sportowej Akademii Veolia. Jednocześnie, dotychczasowi uczestnicy podsumowali swoją roczną przygodę z programem. Uroczystą część gali poprzedził cykl warsztatów i spotkań z ekspertami ze świata sportu.

Tegoroczna gala, różniła się od poprzednich edycji. Zaproszeni goście wzięli udział w cyklu spotkań warsztatowych z ekspertami ze świata sportu, m.in. z trenerem siatkarskich mistrzów świata Stéphanem Antigą. Ciekawym pomysłem na zajęcia integracyjne była nauka gry na bębnach, którą dla kadry 9. edycji SAV poprowadził Marek Karpiński, trener piłkarek ręcznych znany w świecie sportu z sukcesów w zakresie budowania zespołu.

Nowa formuła Sportowej Akademii Veolia to nowe wyzwania, ale także dodatkowe możliwości, z których będą korzystali nasi kadrowicze. Bardzo cieszy, kiedy nasi sportowcy osiągają kolejne sukcesy i zdobywają kolejne medale ważnych imprez. To dla nas wielka duma i radość. Mamy też nadzieję, że talent oraz ogromny zapał naszych kadrowiczów przełoży się na sukcesy nie tylko sportowe, ale również szkolne i osobiste, dlatego przygotowaliśmy dla nich bogaty program szkoleniowy. Naszym celem jest przede wszystkim wspieranie tych młodych ludzi w dążeniu do celu oraz pokonywaniu kolejnych przeszkód na wymagającej drodze, którą wybrali - mówi Jowita Mytnik-Skała, Prezes Fundacji Veolia Polska.

Po emocjach związanych z inspirującym dniem na Stadionie Narodowym wszyscy goście mieli okazję w uroczysty sposób podsumować 8. oraz zainaugurować 9. edycję Sportowej Akademii Veolia. Kończący swoją przygodę z SAV beneficjenci odebrali dyplomy z rąk prezesa Grupy Veolia w Polsce – Gérarda Bourland oraz podziękowali Kamili Lićwinko, która jako dotychczasowa ambasadorka programu wspierała sportowców w minionym roku. Kolejny rok należy do nowej grupy młodych, utalentowanych sportowców, którzy odebrali powołania do kadry od prezes Fundacji Veolia Polska – Jowity Mytnik Skały.

W tym roku, w trakcie rekrutacji przenalizowane zostały zgłoszenia od kolejnej grupy obiecujących zawodników w wieku 16-18 lat z województw mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz powiatów chrzanowskiego i tarnogórskiego. O tym, kto ostatecznie znalazł się w kadrze SAV decydowały kapituły konkursowe, w skład których weszły osoby związane zarówno z poszczególnymi miastami jak i przedstawiciele lokalnych oddziałów firmy Veolia Energia Polska oraz Fundacji Veolia Polska a także dziennikarze i Beneficjenci 8. edycji SAV.

W składzie kadry tegorocznej edycji Sportowej Akademii Veolia znaleźli się:

Z województwa mazowieckiego: Antoni Kałużyński, Milena Mazurek, Julia Słocka, Magdalena Sudak, Jakub Szmytke, Stanisław Włodarczyk.
Z województwa łódzkiego: Patryk Pawlaczyk, Paulina Petri, Karolina Piechota, Melania Wyka.
Z województwa wielkopolskiego: Natalia Benedykcińska, Piotr Goździewicz, Kacper Jastrzębski, Aleksandra Styś, Marek Woźniak.
Z powiatu chrzanowskiego: Dominika Kiszka, Amelia Pyzio, Wiktoria Szatan.
Z powiatu tarnogórskiego: Joanna Gaj, Martyna Nolewajka, Jakub Sikorski.

Czytaj dalej >

Młode talenty powołane do kadry Sportowej Akademii...

Młode talenty powołane do kadry Sportowej Akademii Veolia – ruszyła 9. edycja programu

Najnowsze aktualności

Nasza kadrowicza - Melania Wyka, wraca z Ogólno
W dniach 27-29 lipca w Chorzowie, odbyły się za
W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski
Sportowa Akademia Veolii. Wszelkie prawa zastrzeżone