menu
30-11-2017

Znamy już skład Kadry 9. edycji SAV!

W zeszłym tygodniu, w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Chrzanowie i Tarnowskich Górach odbyły się spotkania kapituł, które z nadesłanych zgłoszeń wybrały 21 najlepszych sportowców, którzy będą reprezentowali Sportową Akademię Veolia w tegorocznej edycji.W skład kapituł weszli przedstawiciele miast i mediów, lokalnych oddziałów firmy Veolia, Fundacji Veolia Polska i wybrani beneficjenci 8. edycji. W trakcie posiedzenia kapituła miała możliwość zapoznania się ze wszystkimi zgłoszeniami z danego miasta, przeanalizowania nadesłanych filmów oraz podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kandydatów. Poziom zgłoszeń był niezwykle wysoki, a młodzi zawodnicy – nierzadko już bardzo utytułowani – prezentowali nie tylko swoje osiągnięcia sportowe, ale również szkolne.Cieszymy się, że z roku na rok poziom młodzieży, która zgłasza się do Sportowej Akademii Veolia, jest coraz wyższy. Przybywa również dyscyplin, które reprezentują kandydaci, co świadczy o tym, że docieramy do coraz szerszego środowiska. Kolejne tytuły oraz medale wspieranych przez nas sportowców są na pewno powodem do dumy i dają nam dużo dodatkowej energii do rozwijania kolejnych edycji SAV – mówi Jowita Mytnik–Skała, Prezes Fundacji Veolia Polska.Już niebawem rozpocznie się 9. edycja SAV, która weźmie pod swoją opiekę 21 młodych, utalentowanych sportowców. Oprócz rocznego stypendium na całą Kadrę będzie czekał pakiet szkoleń dostępnych on-line, których tematyka zostanie uzależniona również od zapotrzebowania
i zainteresowań zawodników. Zajęcia z marketingu sportowego, event managementu czy praktyczne warsztaty z wystąpień publicznych to tylko część zaplanowanych zagadnień. – Chcemy dać naszej Kadrze szansę na rozwój dwutorowej kariery. Zdajemy sobie jednak sprawę, że treningi, wyjazdy na zgrupowania czy zawody bardzo angażują sportowców czasowo, stąd pomysł, aby mogli w tym roku skorzystać ze szkoleń w formie on-line. 9. edycja Sportowej Akademii Veolia rusza w nieco zmienionej formie, z dawką zupełnie nowej energii – dodaje Jowita Mytnik–Skała, Prezes Fundacji Veolia Polska.Szkolenia w formie on-line to tylko jedna z nowości 9. edycji Sportowej Akademii Veolia. Mimo, że program SAV działa w pięciu lokalizacjach, w tym roku damy również sportowcom z innych regionów szansę na uczestniczenie w wybranych szkoleniach w ramach Otwartych Dni SAV. Dodatkowo, większy nacisk zostanie położony na promocję zdrowego stylu życia oraz wartości sportowych i dobrej energii, którą niesie nowa edycja SAV. W ramach akcji Podaj dalej! kadrowicze będą mieli okazję podzielić się tą energią ze swoją społecznością, angażując młodzież w „Trening z mistrzem”, czy zwracając uwagę rodziców na problem niskiej aktywności fizycznej dzieci, organizując wspólnie z lokalnymi szkołami „Wywiadówki z WF”.W składzie Kadry tegorocznej edycji Sportowej Akademii Veolia znaleźli się:Z województwa mazowieckiego: Antoni Kałużyński, Milena Mazurek, Julia Słocka, Magdalena Sudak, Jakub Szmytke, Stanisław Włodarczyk.
Z województwa łódzkiego: Patryk Pawlaczyk, Paulina Petri, Karlina Piechota, Melania Wyka.
Z województwa wielkopolskiego: Natalia Benedykcińska, Piotr Goździewicz, Kacper Jastrzębski, Aleksandra Styś, Marek Woźniak.
Z powiatu chrzanowskiego: Dominika Kiszka, Amelia Pyzio, Wiktoria Szatan.
Z powiatu tarnogórskiego: Joanna Gaj, Martyna Nolewajka, Jakub Sikorski.Tymczasem na początku grudnia Fundacja Veolia Polska przygotowała pierwsze atrakcje. Zarówno Beneficjenci 8. jak i Kadra 9. edycji SAV wraz z rodzicami i trenerami wezmą udział w wyjątkowym spotkaniu oraz uroczystej gali, która odbędzie się 7 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Warsztaty i atrakcje dla sportowców, trenerów i rodziców, które poprzedzą oficjalną galę to również elementy, które wyróżniają nową, 9. edycję Sportowej Akademii Veolia.
A to dopiero początek!

Czytaj dalej >

Młode talenty powołane do kadry Sportowej Akademii...

Młode talenty powołane do kadry Sportowej Akademii Veolia – ruszyła 9. edycja programu

Najnowsze aktualności

Nasza kadrowicza - Melania Wyka, wraca z Ogólno
W dniach 27-29 lipca w Chorzowie, odbyły się za
W ubiegły weekend odbyły się Mistrzostwa Polski
Sportowa Akademia Veolii. Wszelkie prawa zastrzeżone